Текстильні відходи

Прийом текстильних відходів

Споживання продукції легкої промисловості з кожним роком збільшується, а на звалищах і смітниках опиняються старі або не дуже речі. Говорити про токсичність такого сміття не доводиться. А ось про те, яка і скільки енергії витрачається на виробництво нового одягу, варто. Це є головною відповіддю на питання чому необхідно збирати і здавати на переробку текстильні відходи. Вони з’являються не тільки тому що споживачі викидають речі, але ще й тому що фабрики збільшують свої виробничі потужності, виробляючи більше продукції.

Текстильні відходи: збір і утилізація

Сучасні технології дозволяють не тільки створювати красиві моделі одягу, а й берегти екологію нашої країни. Нешкідливі для навколишньої природи розчинники дозволяють розчиняти текстильні волокна і відправляти отриману субстанцію на виробництво тканини. Тобто перероблений матеріал надходить знову на текстильне виробництво. Це дає можливість знизити споживання рослинної і хімічної складової, електроенергії та інших ресурсів, а значить, знижується кількість шкідливих викидів в атмосферу, воду і грунт. Подібні технології давно застосовуються в розвинених країнах. В результаті виходять настільки ж якісні тканини і інша продукція легкої промисловості. В Україні поки дана технологія є новинкою. Однак ТОВ Київміськвторресурси пропонує зберегти природу України для нащадків і здати текстильні відходи в переробку і подальше виробництво. Приймання текстильних відходів в Києві здійснюється в пунктах прийому твердих побутових відходів, а так само ми здійснюємо їх вивезення власним транспортом. Це дає можливість уникнути попадання даного виду сміття на звалища і пустити його в повторне виробництво.

Текстильні відходи: процес переробки

Переробка дуже важлива для текстильної промисловості, як з економічної, так і з екологічної сторони. Даний спосіб отримання нової тканини більш економічно вигідний, ніж переробка ресурсів. Текстильне вторсировина дозволяє знизити витрати на виробництво, а значить знизити вартість готової продукції. З екологічної точки зору цей процес важливий так як завдяки йому знижується навантаження на біосферу планети. Проте, процес утилізації текстильного вторсировини дуже складний. Він включає в себе розділення на волокна, сортування, дезінфекцію, хімічне чищення та інші етапи. Всі ці етапи вимагають спеціального обладнання і виробничих площ. На території України таких підприємств мало, але вони є і працюють в повну силу. Це означає, що ми знаходимося на правильному шляху.